'Van patchwork naar textielkunst'
Op de tweede etage van Sluuspoort is vanaf 16 februari de nieuwe wisselexpositie van Museum Schoonewelle te bezoeken. In ‘Van patchwork naar textielkunst’ is werk te zien van leden van enkele quiltgroepen uit Zwartsluis en omgeving. Hun kleurrijke en creatieve werken krijgen een prachtige aanvulling met de creaties van gastexposant Marjon Hoftijzer-Boer uit Harderwijk.
In Zwartsluis zijn meerdere quiltgroepen actief. Zo is er een groep die elkaar regelmatig treft in de Poort. Al sinds 2000 is de Quiltgroep Zwartsluis actief met Hotel Zwartewater als creatief centrum. Laatgenoemde groep ging van start met twee dames. Na een wisselende bezetting zijn er 26 jaar later nog steeds een kleine tien dames actief die in het winterseizoen elke veertien dagen bij elkaar komen. Daarnaast bezoeken zij regelmatig exposities van het landelijk Quilters Gilde, waarbij ruim achtduizend beoefenaars van dit mooie handwerk zijn aangesloten.
Verschillende technieken Marjon Hoftijzer-Boer is van jongs af aan al bezig met textiel. Van het naaien van een rokje voor een pop, raffia en stoffen poppen maken en aankleden en nog later zelf verzonnen wandkleden maken. In de jaren 80 kwam ze al met patchwork in aanraking. Door het volgen van workshops bleef ze leren en ging ze al gauw haar eigen weg. Haar werk maakte de nodige ontwikkelingen door. De bezoeker van de expositie maakt kennis met al die ontwikkelingen. Tien jaar geleden ging Marjon ook werken met glas. Een nieuwe uitdaging vanwege het technisch aspect. In deze expositie is naast textiel dan ook een serie werkjes te zien, waarin het textiele draad schilderen gecombineerd is met beschilderd gefused glas.
Oproep aan bezoekers Speciale aandacht vraagt Marjon Hoftijzer voor een werkstuk in wording, waarbij ze de hulp van de bezoekers nodig heeft. “Voor dat werkstuk heb ik heel veel vogelveren nodig. Dus wie vogelveren heeft en ze kan missen, wil ik vragen die mee te nemen”. aldus Marjon. Maar daar blijft het niet bij. Zij vervolgt: “De bezoekers kunnen nog meer doen. Zij kunnen namelijk een boodschap voor vrede opschrijven. Veren en boodschappen voor vrede worden door mij samengevoegd in het nieuwe werkstuk en zo zal er een krachtige boodschap voor vrede ontstaan.”
Wanneer
- elke maandag: - uur
- elke dinsdag: - uur
- elke woensdag: - uur
- elke donderdag: - uur
- elke vrijdag: - uur
- elke zaterdag: - uur
Prijzen
- Entreeprijs Volwassenen
- € 8,00
Er gelden gereduceerde tarieven voor kinderen. De Museumkaart is geldig in dit museum.
